در ابتدای این مراسم، بلوردی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیرجان به ارائه گزارشی مختصر از عملکرد کتابخانه های سیرجان پرداختند.

سپس کتابداران، ضمن ابراز خرسندی از حضور دکتر یعقوبی، استاد فرهیخته و چهره محبوب دانشگاهی که هم اکنون به عنوان فرماندار سیرجان، در این کسوت مشغول به فعالیت هستند، ضمن ارائه گزارشی از ۱۵باب کتابخانه شهرستان، به بیان مسائل مربوط به کتابخانه محل خدمت خود پرداختند.

 

فرماندار ویژه سیرجان ضمن گرامی‌داشت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: این هفته بهانه‌ایست که از زحمات دست اندر کاران این امر مهم و حیاتی قدردانی و تجلیل کنیم.

 

فرماندار سیرجان با اشاره به نقش دستگاه‌های اجرایی شهرستان تصریح کرد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان با تمام ظرفیت ها در امر کتابخوانی کمک و مدیران و کارکنان ادارات کتاب‌های بدون استفاده و مازاد خود را به کتابخانه ها اهدا کنند.

 

دکتر یعقوبی ضمن تاکید بر تعامل کتابخانه های عمومی و دانشگاهی، ظرفیت منابع و امکانات کتابخانه های دانشگاه را مکمل و فرصتی مغتنم جهت استفاده مراجعین و اعضا دانست.

 

در پایان مراسم، به پاس خدمات صادقانه و ارزنده کتابداران، لوح تقدیری از طرف فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیرجان، تقدیم آنان گردید.