اولین جلسه ستاد انتخابات شهرستان سیرجان برگزار شد.

 صبح امروز  چهارشنبه ۲۰ اسفندماه 99 اولین جلسه ستاد انتخابات شهرستان سیرجان به ریاست بهاالدینی فرماندار شهرستان وبا حضور معاون سیاسی وامنیتی فرمانداری و اعضای این ستاد در محل سالن ستاد انتخابات فرماندار ی با هدف برنامه ریزی جهت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سال 1400 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیرجان؛فرماندار سیرجان در این نشست ضمن اعلام تشکیل ستاد انتخابات شهرستان وآغاز فعالیت کمیته های آن گفت : با توجه به تجربیات برگزاری انتخابات متعدد و همچنین با بررسی مشکلات ادوار گذشته و ارائه راهکارهای مناسب، انتخابات سال آتی را بدون نقص برگزار خواهیم کرد و از اعضای ستاد انتظار هست برای برگزاری هرچه باشکوه تر  انتخابات ریاست جمهوری وشوراهای اسلامی  که به یک میزان حائز اهمیت بوده، برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

سید رحیم رضوی نسب،رییس ستاد انتخابات شهرستان سیرجان نیز در این جلسه گفت: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت 8 صبح امروز چهارشنبه 20 اسفند ماه آغاز و تا ساعت 18 روز سه شنبه 26 اسفند به مدت 7 روز ادامه خواهد داشت.

او هم چنین افزود : ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها نیز از ساعت 8 صبح روز دوشنبه 16 فروردین آغاز وتا ساعت 18 روز یکشنبه 22 فروردین ماه 1400 به مدت 7 روز در جریان خواهد بود.

سید رحیم رضوی نسب بر ثبت نام الکترونیکی از سوی داوطلبان انتخابات تاکید کرد و گفت:ثبت‌نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (بارگذاری شده در پورتال وزارت کشور) و دریافت کد رهگیری، ثبت‌نام از طریق نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و دریافت کد رهگیری و ثبت‌نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری از جمله روش های ثبت نام در انتخابات است.

او  افزود: داوطلبانی که از این سه روش و به‌صورت غیرحضوری ثبت‌نام می‌کنند، پس از دریافت کُد رهگیری و تایید نهایی ثبت‌نام که از طریق ارسال پیامک از سوی ستاد انتخابات مربوطه به داوطلب اعلام می‌شود، نیازی برای مراجعه به فرمانداری ندارند

رییس ستاد انتخابات شهرستان سیرجان تصریح کرد : داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی بایستی در هنگام ثبت نام گواهی عدم سوء پیشنبه که سه ماه از صدور آن نگذشته باشد به همراه داشته باشند.
او ادامه داد : برای دریافت گواهی عدم سوء پیشنیه لازم است داوطلبان عضویت درشوراهای اسلامی شهرها و روستاها از هم اکنون با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی یا دفاتر پلیس بعلاوه 10 ویا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی به نشانی WWW.ADLIRAN.IR   مراجعه نمایند.