کارخانه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهر زمین سیرجان امروز (پنجشنبه) از طریق ویدئوکنفرانس با دستور رئیس جمهوری  و با حضور معاون وزیر صمت،معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمان،امام جمعه سیرجان،فرماندار،نماینده مردم سیرجان و بردسیر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

گفتنی است؛کارخانه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهر زمین سیرجان با ظرفیت پنج میلیون تن و با سرمایه گذاری سه هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان موجب اشتغال ۵۰۰ نیروی کار در این شهرستان شده است.
واحد گندله سازی شماره یک گهر زمین سیرجان در استان کرمان با ظرفیت تولید پنج میلیون تن گندله آهن صبح امروز با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور افتتاح شد.

🔺لازم به ذکر است واحد گندله سازی شماره یک گهر زمین سیرجان با سرمایه گذاری 3هزار و 830 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و با بهره برداری از این پروژه پنج میلیون تنی گندله سازی در استان کرمان برای 500 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می شود
،،،🔺.وزیر صنعت و معدن کشور در مراسم
افتتاحیه کارخانه گندله سازی  شرکت گهرزمین با اشاره بر اینکه این پروژه با ۵ میلیون تن تولید گندله و با سرمایه‌گذاری ۳۸۳۰ میلیارد تومان و اشتغال مستقیم ۵۰۰ نفر افتتاح شد
.
🔺گفت: با تولید این واحد ۷ میلیون تن به ظرفیت گندله ی کشور اضافه می شود و ظرفیت کل تولید گندله تا پایان سال به ۶۱ میلیون تن می رسد.
.
🔺وی افزود: در دولت ۱۱ دهم و ۱۲ دهم رشد تولید فولاد خام به ۷۷ درصد و محصولات فولادی به ۸۳ درصد صورت گرفت
و ایران توانست در سال ۲۰۱۹ رتبه ی ۱۶ در صادرات فولاد را بر عهده بگیرد