در نشست امام‌جمعه، فرماندار و اعضای شورای تامین با مدیرعامل گل‌گهر مطرح شد؛نشست بررسی روند همکاری و توسعه پایدار صبح امروز با حضور امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای تامین شهرستان سیرجان و مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر برگزار و بر تقویت همکاری‌های طرفین به منظور توسعه پایدار منطقه تاکید شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان، در این جلسه سهراب بهاالدینی فرماندار ویژه شهرستان سیرجان، با اشاره به نقش راهبردی منطقه گل‌گهر و تقویت همکاری‌های دوجانبه شهرستان و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، گفت: خوشبختانه امروزه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با حضور مهندس  عتیقی مدیرعامل بومی و متخصص، بیش از هر زمان دیگر برای منطقه و کشور در حوزه معدن موجب برکت است و علاوه‌بر بخش صنعت در بخش مسوولیت‌های اجتماعی نیز به‌ خوبی ایفای نقش کرده است.

وی کمک‌های  گل‌گهر از ابتدای بحران کرونا در حوزه بهداشت و درمان شهرستان سیرجان را نمونه‌ بارز تعهد این شرکت به مسوولیت‌های اجتماعی برشمرد و افزود: در کنار مساعدت‌های مالی شرکت گل‌گهر در راستای تامین اقلام مورد نیاز مقابله با بیماری کرونا، توانستیم بخشی از کمبودهای حوزه درمان  شهرستان را تامین کنیم .

فرماندار ویژه شهرستان سیرجان تصریح کرد: مردم سیرجان  باید احساس کنند شرکت معدنی‌وصنعتی گل‌گهر کنارشان است و به‌ دلیل مسوولیت‌های اجتماعی که بر دوش خود دارد، همیشه برای یاری آنان پیش‌قدم بوده و از این به بعد نیز همین‌ گونه خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به بازدید صبح امروز از محور جدید گل‌گهر به جاده بندرعباس  بیان کرد: انشاالله با تکمیل و بهره‌برداری از این محور، روزانه بالغ بر ۴هزار کامیون این منطقه از این مسیر تردد خواهند کرد و حجم ترافیک مسیر فعلی که از داخل شهر سیرجان عبور می‌کند بصورت قابل توجهی کاهش می‌یابد.

نماینده استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سیرجان با ابراز گلایه از عملکرد ضعیف برخی معین‌های اقتصادی شهرستان، خواستار افزایش عملکرد آنها و همچنین انتخاب معین‌هایی برای سایر  مناطق  شهرستان شد.

در ادامه این نشست ایمان عتیقی مدیرعامل شرکت معدنی‌وصنعتی گل‌گهر ضمن استقبال از طرح‌های پیشنهادی بحث شده گفت: جایگاه گل‌گهر جایگاه ملی است؛ اما این امر هیچ‌گاه باعث نشده ایفای نقش منطقه‌ای شرکت تحت تأثیر قرار گیرد.

وی با پذیرش پیشنهاد همکاری در اجرای بسته فرهنگی شهرستان در راستای افزایش سطح فرهنگی و کاهش معضلات اجتماعی افزود: تولید، توسعه و عمل به مسوولیت اجتماعی، از جمله شعارها و اهداف و وظایف مدیریت گل‌گهر است.

مدیرعامل شرکت معدنی‌وصنعتی گل‌گهر تصریح کرد: در اولین گام و برای اولین بار در کشور ، استخراج زیرزمینی معدن شماره شش سنگ‌آهن گل‌گهر را استارت خواهیم زد؛ همچنین کلنگ کارخانه سولفورزدایی از گازهای خروجی کارخانه گندله سازی شماره یک گل‌گهر نیز تا پایان امسال به زمین زده خواهد شد که با راه‌اندازی این کارخانه شاهد تولید بیش از ۴۰هزار تن سولفات آمونیم برای مصرف در بخش کشاورزی استان کرمان خواهیم بود و همچنین بدلیل کیفیت بالای تولید، امکان صادرات این محصول نیز فراهم خواهد شد.