طی حکمی از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور

شهردار سیرجان، دبیر شهرجهانی گلیم شد

با توجه به دستورالعمل جدید شورای‌جهانی صنایع‌‌دستی، مبنی بر انتصاب شهرداران به‌عنوان دبیران شهرهای جهانی، رضا‌سرو‌ش‌نیا شهردار سیرجان، طی حکمی از  سوی علی‌اصغر مونسان؛ وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، به‌عنوان دبیر شهرجهانی‌گلیم معرفی شد.
.
در مراسمی که امروز صبح با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی استان کرمان و فرماندار ویژه سیرجان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات ابوذر خواجویی‌نسب، دبیر پیشین این نهاد، حکم دبیری شهرجهانی گلیم به شهردار سیرجان، اهدا شد. همچنین به پیشنهاد مدیرکل میراث فرهنگی استان و در جهت استفاده از تجارب ابوذر خواجویی نسب در این عرصه، وی به‌عنوان رییس دبیرخانه‌ شهرجهانی گلیم، معرفی شد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیرجان،سهراب بهاالدینی، فرماندار سیرجان در این جلسه با توجه به قدم‌های مثبتی که در ماههای اخیر در بحث گلیم برداشته شده، اظهار امیدواری کرد با راه‌اندازی دبیرخانه و ورود جدی‌تر شهرداری به این حوزه، به‌زودی شاهد اتفاقات خوبی در حوزه  شهرجهانی گلیم باشیم.فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز این جلسه، برند شهرجهانی‌گلیم را بزرگ‌ترین امتیاز برای سیرجان دانست که در صورت توجه به آن، هم در بحث‌های اقتصادی و هم در عرصه گردشگری، سیرجان را صاحب ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای خواهد کرد.
.
رضا سروش‌نیا شهردار سیرجان هم ابراز امیدواری کرد؛ با فعالیت‌ها و توجه بیشتر به دبیرخانه شهرجهانی، به‌زودی فصل جدیدی از فعالیت‌ها در راستای حفظ، احیا، آموزش، توسعه و ترویج هنر جهانی گلیم‌بافی در سیرجان آغاز خواهد شد.
.
در پایان این جلسه نیز ابوذر خواجویی‌نسب رییس دبیرخانه گلیم و مشاور مدیرکل میراث فرهنگی استان، با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر سعی شد تا از مسیرهای مختلف، گلیم سیرجان معرفی و تبلیغ شود، گفت: با کارهای اجرایی و پژوهشی، بسیاری از موانعی که بر سرِ راه شهرجهانی‌گلیم بود، برطرف شده و تنها با اندکی توجه بیشتر از سوی نهادهای متولی و همت بیشتر، شهرجهانی‌گلیم در جایگاه واقعی خود قرار گرفت.