جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیرجان


جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیرجان با ریاست معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان و با حضور فرمانده نیروی انتظامی و مدیران ادارات مرتبط در محل سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیرجان؛سید رحیم رضوی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری سیرجان در این جلسه گفت: بهترین راه پیشگیری و مقابله با مواد مخدر، فرهنگ‌سازی است و تحقق آن به حمایت همه جانبه دستگاه های اجرایی، متولیان و خانواده ها نیاز دارد.
 
او باتاکید بر اینکه مبارزه با موادمخدر تنها وظیفه دستگاه قضا و نیروی انتظامی نیست،اظهار کرد:برای موفقیت در بحث مبارزه با مواد مخدر و پدیده شوم اعتیاد همه مسئولین باید احساس مسئولیت کنند.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری سیرجان همچنین فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب  به خانواده ها نسبت به آثار سوء مصرف مواد مخدر را از مهمترین موارد در کاهش اعتیاد دانسته وابراز داشت:
با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مدارس باید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با همکاری آموزش و پرورش  ،اداره بهزیستی ، شهرداری و سایر ادارات متولی نسبت ایجاد تولید محتوی فرهنگی ، مضرات مخرب مواد مخدر بر روی افراد جامعه در فضای مجازی  و نیز دانش آموزان در بستر شبکه های شاد اقدام نمایند.