جلسه کارگروه تسریع و رفع موانع تولید شهرستان سیرجان برگزار شد.

جلسه کارگروه تسریع و رفع موانع تولید شهرستان سیرجان به ریاست استاندارکرمان و با حضور نمایندگان مردم شهرستانهای سیرجان، بردسیر، بافت، رابر و ارزوئیه،فرماندار سیرجان ، مدیرعامل مجتمع گل گهر و جمعی از مسئولان استان و شهرستان در سالن اجتماعات شرکت معدنی و ضنعتی گل گهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سیرجان؛ علی زینی وند استاندار استان کرمان گفت :مدیران دستگاه ها، سرمایه گذاران را در راهروهای ادارات معطل نکنند و در کمترین زمان ممکن، به درخواست های آنها رسیدگی کنند.
 
او افزود: شهرستان سیرجان محل ایجاد واحدهای پایین دستی صنایع است و قطعا در این شهرستان نیر سرمایه گذاران به اهداف تولید و سرمایه گذاری می رسندو با رویکردهای قانونی می توان به خواسته های سرمایه گذاران پاسخ مثبت داد.

استاندار کرمان طرح های صنعتی گل گهر را غرورانگیز عنوان کرد و گفت : استان کرمان نقش برجسته و قابل توجهی در اقتصاد و صنعت و عمران و آبادانی کشور دارد و امروز همه در خدمت تعالی نظام و پیشرفت کشورمان هستیم .

 زینی وند با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی بازوان توانمند اقتصادی هستند که پویایی و فعالیت آنها باعث جهش تولید می شود، تصریح کرد :علاوه بر حضور میدانی در واحدهای تولیدی استان و بررسی مشکلات این بخش از نزدیک،سعی خواهیم کرد مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی و صنعتی با حضور سرمایه گذاران رفع کنیم.

بهاالدینی فرماندار ویژه  سیرجان نیز در این جلسه گفت: در سیرجان طی سه سال گذشته رتبه برتر در زمینه ایجاد فرصت شغلی را داشتیم و امسال تعهد 4800 فرصت شغلی را داریم که تاکنون حدود 8000 شغل ایجاد کردیم و امیدواریم تا پایان سال به 10 هزار شغل برسد.


نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی هم گفت : طرح های بزرگی در شهرستان سیرجان تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسند و این شهرستان در هرماه قادر است یک طرح بزرگ صنعتی و یا معدنی را افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

گفتنی است؛در جلسه رفع موانع تولید شهرستان سیرجان، مشکلات 8 طرح صنعتی و معدنی ، کشاورزی و تولیدی درزمینه محیط زیست ، برق رسانی و تامین آب مطرح و بررسی شد و مقرر شد مدیران کل محیط زیست ، آبیاری و برق استان کرمان دررفع موانع تولید این واحدها با رویکر مساعدت و توجه به مسائل قانونی اقدام کنند.
سرمایه‌گذاران در استان کرمان در سریع ترین زمان مجوز دریافت می‌کنند

زینی وند، استاندار کرمان در جلسه رفع موانع تولید شهرستان سیرجان با بیان اینکه فرآیند دریافت مجوزهای سرمایه گذاری‌ قابل توجیه در استان کرمان، اکنون طی سریع ترین زمان ممکن انجام می‌شود که ساز و کار آن فراهم شده است، گفت: هیچ حمایتی از رویکردهای غیرقانونی در صدور مجوزها نمی کنم و روندهای قانونی را تسهیل می کنم.

وی افزود: نهایت احترام و تکریم را برای سرمایه گذار قائل هستیم؛ بنابراین سرمایه گذاری هیچ شخصی برای دریافت مجوزها معطلی نخواهد داشت.

 استاندار کرمان بیان داشت: در نقاطی چارچوب هایی وجود دارد که نمی‌توان از آن گذر کرد؛ اما در این زمینه می‌توان با مساعدت با سرمایه گذار برخورد کرد.
او با تاکید بر اینکه هیچ حمایتی از رویکردهای غیرقانونی نمی کنیم، گفت: اما رویکردهای قانونی باید به سرعت در استان اجرایی شوند و تاخیر در این حوزه پذیرفته نیست.

 زینی وندبا اشاره به اینکه مدیران دستگاه ها، سرمایه گذاران را در راهروهای ادارات معطل نکنند و در کم ترین زمان ممکن، به درخواست های آن ها رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: شهرستان سیرجان محل ایجاد واحدهای پایین دستی صنایع است و قطعا در این شهرستان نیز سرمایه گذاران به اهداف تولید و سرمایه گذاری می رسند و با رویکردهای قانونی می توان به خواسته های سرمایه گذاران پاسخ مثبت داد.
استاندار کرمان طرح های صنعتی گل گهر را غرورانگیز عنوان کرد و گفت: استان کرمان نقش برجسته و قابل توجهی در اقتصاد، صنعت و عمران و آبادانی کشور دارد و امروز همه در خدمت تعالی نظام و پیشرفت کشورمان هستیم.

وی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی، بازوان توانمند اقتصادی هستند که پویایی و فعالیت آن ها باعث جهش تولید می شود، تصریح کرد: علاوه بر حضور میدانی در واحدهای تولیدی استان و بررسی مشکلات این بخش از نزدیک، سعی خواهیم کرد، مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی و صنعتی را با حضور سرمایه گذاران رفع کنیم.

بهاالدینی فرماندار سیرجان نیز در این جلسه گفت: تا کنون سهمیه اشتغال ۷ هزار نفری درامسال را به ۸ هزار نفر رساندیم و روند جذب نیرو و اشتغال جوانان تا پایان سال جاری به ده هزار نفر خواهد رسید.

سهراب بهاالدینی افزود: در همین راستا معین‌های اقتصادی نیز در بخش‌ها و روستا‌ها در جذب اشتغال جوانان نقش موثری را داشتند و در حال حاضر شهر بلورد که مرکز بخش بلورد است به عنوان شهربدون بیکاراعلام شد.

وی در خصوص فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر ۲۴ شرکت دانش بنیان در سیرجان در حال فعالیت هستند و برای رفع مشکل مکان این شرکت‌ها با همکاری بخش معادن و صنایع منطقه، در تدارک ساخت مکانی کاربردی و مناسب برای این شرکت‌ها هستیم

در جلسه رفع موانع تولید شهرستان سیرجان، مشکلات ۸ طرح صنعتی و معدنی، کشاورزی و تولیدی در زمینه محیط زیست، برق رسانی و تامین آب مطرح و بررسی شد و مقرر شد مدیران کل محیط زیست، آبیاری و برق استان کرمان در رفع موانع تولید این واحدها با رویکر مساعدت و توجه به مسائل قانونی اقدام کنند.