در مراسمی با حضور رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور مطرح شد؛

لزوم احداث پایگاه امداد و نجات در جاده سیرجان _ شهربابک

جلسه شورای اجرایی جمعیت هلال‌احمر شهرستان سیرجان با حضور رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، فرماندار ویژه  سیرجان مدیر عامل هلال احمر استان  و تنی چند از مسوولین شهری برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان، در این نشست سهراب بهاالدینی معاون استاندار و فرماندار ویژه سیرجان با اشاره به افتتاح اورژانس هوایی سیرجان و انجام اولین ماموریت به مرکز استان، گفت: با توجه به شرایط ویژه و موقعیت جغرافیایی شهرستان سیرجان بدلیل جاده‌های پرتردد، حوادث جاده‌ای و وجود مناطق کوهستانی شهرستان، استقرار بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر برای این شهرستان و شهرهای همجوار بسیار با اهمیت است .

وی با تاکید بر لزوم استقرار پایگاه امداد و نجات در محور سیرجان _شهربابک افزود: مسیر سیرجان- شهربابک با تردد بیش از هشت هزار کامیون، بسیار پر ترافیک و حادثه آفرین است و  وقوع سوانح تصادفات جاده‌ای بالا بوده که ضروری است جمعیت هلال‌احمر نسبت به استقرار پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در این مسیر اقدامات لازم را انجام دهد.

در ادامه همچنین مهدی ولی‌پور رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، استان کرمان را از استان‌های برتر کشور در حوزه امکانات و آموزشی دانست و طی مراسمی انبار امداد و نجات هلال احمر سیرجان را به بهره‌برداری رساند.

 وی در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از روند راه‌اندازی و بهره‌برداری از این مجموعه افزود: طی سفر و حضور در مناطق مختلف کشور و استان‌ها، نقاط قوت و ضعف حوزه امداد و نجات مورد بررسی قرار گرفته و در برنامه ۴ ساله اجرایی که در برخی استان‌های کشور داشتیم، موقعیت جغرافیایی، اقتصادی و استراتژیک استان کرمان با پیشرفت و تلاش مجموعه مدیران استان به یکی از استان‌های موفق در حوزه امداد و نجات، تجهیزات، پایگاه‌ها و انبارهای امدادی و ذخیره‌سازی تبدیل شده که این اتفاق بسیار مهم و قابل تقدیر است که جای تبریک و قدردانی از مسوولین دارد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور افزود: استان کرمان به لحاظ آمادگی و ارایه خدمات امداد و نجات، نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده، ظرفیت‌ها و تجهیزات عملیاتی، از استان‌های موفق و پیشرو است و در بحران‌های مختلف کشور و استان عملکرد خوبی داشته و انبار آماده عملیات سیرجان یکی از مهمترین انبارهای امداد و نجات در استان کرمان محسوب می‌شود.

مهدی ولی‌پور تصریح کرد: پیگیری‌های مربوط به هزینه حفظ و نگهداری، خرید و تقویت ناوگان ترابری مورد نیاز پایگاه‌های امداد و نجات در دستور کار سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر قرار دارد.

در پایان این مراسم مجتبی عرب مسوول هلال‌احمر سیرجان گفت: انبار آماده امداد و نجات هلال احمر سیرجان با اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال از اعتبارات جمعیت هلال‌احمر کشور راه‌اندازی شده و این انبار دارای تمامی تجهیزات امداد و نجات کوهستان، غواصی، نجات و تجهیزات انفرادی، موتور نجات و همچنین تسریع در امداد رسانی در آوار برداری و تجهیزات لازم در هر نوع حوادث است که هنگام بروز حوادث و بحران‌ها می‌تواند به صورت منطقه‌ای فعالیت و عملیات داشته باشد.

در پایان این مراسم رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور از زحمات و حمایت‌های سهراب بهاالدینی فرماندار ویژه شهرستان سیرجان در خصوص حمایت از هلال احمر با اهدای لوح سپاس، قدردانی کرد.