مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۳/۲۲

سرپرست فرمانداری در جلسه اضطراری ستاد کرونا:

مردم مراقب باشند؛ وضعیت کرونا در حال قرمز شدن است

سرپرست فرمانداری در جلسه اضطراری ستاد کرونا:
مردم مراقب باشند؛ وضعیت کرونا در حال قرمز شدن است

با توجه به روند رو به افزایش وضعیت شیوع ویروس کرونا در سیرجان؛ جلسه اضطراری ستاد کرونا شهرستان با حضور امام جمعه؛ سرپرست فرمانداری و اعضای این ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان، در روزهای 20 و 21 خرداد بیش از 70 نفر از شهروندان به ویروس کرونا مبتلا شدند و همین امر دلیلی شد برای برگزاری جلسه اضطراری ستاد کرونا.
امام جمعه در این جلسه گفت: بیماری کرونا مدت ها با ما خواهد بود و مردم بایستی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در کاهش انتقال این ویروس اقدام نمایند.
وی افزود: جا دارد از کادر پزشکی شهرستان بخاطر زحماتشان تقدیر کنیم. در خصوص برگزاری نماز جمعه پایان هفته جاری منتظر دستور کشوری هستیم و در صورت ابلاغ، این آیین با شکوه مذهبی برگزار خواهد شد و در صورت مخالفت، مطابق با ابلاغ کشوری عمل خواهیم کرد.
سرپرست فرمانداری نیز با اعلام هشدار به شهروندان گفت: متاسفانه آمار مبتلایان در سیرجان روند صعودی دارد و در آستانه نزدیک شدن به وضعیت قرمز هستیم. شهروندان سیرجانی ملزم به رعایت موازین بهداشتی هستند.
وی افزود: به منظور کاهش آمار مبتلایان و کنترل وضعیت تا اطلاع ثانوی شهروندان از حضور در تجمعات، رفت و آمدهای غیر ضروری، دید و بازدیدهای غیر ضروری خود داری نمایند. همچنین از برگزاری هر گونه مراسم عزا،حضور در قبرستان ها، برگزاری مراسم عروسی در باغ ها و منازل شخصی به شدت پرهیز شود، در صورت مشاهده با افراد خاطی برخورد خواهد شد.
بهاالدینی تاکید کرد: از مراجعه غیر ضروری به ادارات و بانک ها خودداری کنید و جهت انجام کارهای ضروری هم از ماسک و دستکش استفاده نمایید.
سرپرست فرمانداری برخورد قاطع با عوامل بر هم زننده پروتکل های بهداشتی را ضروری دانست و گفت: در شان مردم سیرجان نیست که با خاموشی برق پارک ها و تفرج گاه های شهرستان از تجمعات جلوگیری شود. لذا شهروندان گرامی از حضور در پارک ها و اماکن تفریحی به شدت خودداری کنند. وضعیت کرونا در سیرجان در آستانه قرمز شدن است و با همراهی مردم و مسئولان است که می توانیم اوضاع را بهبود بخشیم.

@farmandarisirjan


منبع : فرمانداری سیرجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲