مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۳/۱۳

سرپرست فرمانداری در شورای آموزش و پرورش:

با کمک خیرین بخشی از نواقص آموزش مجازی را جبران کردیم

سرپرست فرمانداری در شورای آموزش و پرورش:
با کمک خیرین بخشی از نواقص آموزش مجازی را جبران کردیم

🔻شورای آموزش و پرورش شهرستان با حضور سرپرست فرمانداری ویژه در محل اداره آموزش و پرورش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان، بهاالدینی در این جلسه با اشاره به اقدام به موقع تعطیلی مدارس در زمان کرونا گفت: در زمان شروع کرونا شهرستان سیرجان یکی از شهر هایی بود که به موقع وارد عمل شد و مدارس را تعطیل کرد و خوشبختانه امروز در حوزه دانش آموزی هیچ مورد مبتلا به کرونایی نداریم. تا این لحظه ۱۱۵ مورد مثبت کرونا داشتیم که ۶۷ نفر بستری شدند و ۴۲ نفر درمان سرپایی دریافت کردند و متاسفانه ۲ نفر هم فوت کردند و امروز تنها ۱۷ مورد بستری و تحت درمان می باشند. وی افزود: تشکر می کنم از معلمانی که اگرچه مدارس تعطیل شد اما آموزش را تعطیل نکردند و در فضای مجازی به تدریس خود ادامه دادند و با تمام مشکلات و کمبود هایی که وجود داشت روال آموزش را به جریان انداختند.
بهاالدینی خاطرنشان کرد: در زمینه آموزش مجازی، نبود گوشی موبایل و تجهیزات آموزش الکترونیک برخی خانواده‌ها را دچار مشکل کرد که توانستیم توسط خیرین و شرکت ها بخشی از این مشکل را برطرف نماییم. سرپرست فرمانداری تصریح کرد: زحمات رییس آموزش و پرورش، کادر آموزشی و خدماتی قابل تشکر است. مسئولان باید دست به دست هم بدهند تا در زمان ویروس کرونا به آموزش دانش‌آموزان خدشه ای وارد نشود. همچنین کادر آموزشی در زمان برگزاری امتحانات بایستی تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و بر ضدعفونی حوزه های امتحانات نظارت مستمر داشته باشند.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان سیرجان نیز در بخشی از سخنان خود با اشاره به بهبود سرانه آموزشی شهرستان گفت: امسال برخلاف سال‌های گذشته در شهرستان با کمبود کلاس مواجه نیستیم. ۱۸ پروژه در دست احداث داریم که چهار پروژه آن دولتی و بقیه خصوصی هست و 3 تا از این پروژه ها تا اول مهر با کمک خیرین افتتاح خواهد شد. وی افزود: سال آینده ۱۵۰ کارمند آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند و با کمبود ۴۰۰ معلم روبرو خواهد خواهیم بود که بخشی از آن را می‌توانیم با نیروهای حق التدریس جبران‌کنیم. شهرستان های سیرجان زرند و رفسنجان جزو شهرستان هایی هستند که در سال آینده با مشکل معلم  روبرو خواهند بود.
محیاپور به نحوه برگزاری امتحانات در شرایط کرونا اشاره کرد و گفت: امتحانات پایه دوازدهم در بیست حوزه، از نهم خرداد ماه به صورت حضوری در حال برگزاری است. سوالات را اینترنتی دریافت می کنیم و در همان حوزه تکثیر می کنیم و این سوالات با امنیت بسیار بالا در اختیار دانش‌آموزان قرار می گیرند. امتحانات سایر پایه ها نیز به صورت مجازی و الکترونیک و با نظارت معلمان در حال برگزاری است.

@farmandarisirjan


منبع : فرمانداری سیرجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲