مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۱۱/۰۴

معاون سیاسی استاندار کرمان

کسانی در فضای مجازی اثرگذار هستند که رزم و جنگ بلد باشند

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان با تاکید بر اینکه باید در فضای مجازی اثرگذار باشیم نه اثربپذیر، افزود: این مسائل آموزش می خواهد. اثرگذاری زمانی است که کسانی به بستر بیایند که رزم و جنگ بلد باشند.
 
رحمان جلالی دوشنبه سوم بهمن ماه در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی در شهر سیرجان اظهار کرد: سه تحلیل درباره اتفاقات اخیر کشور و افراد حاضر در اغتشاشات بیان می شود که نگاه اول، نگاه تهدیدگرایانه به مسائل بود و خیلی ها فکر کردند کار نظام تمام است که مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسن علیه السلام فرمودند برخی افراد دچار اشتباه محاسباتی شدند.
 
وی با اشاره به اینکه نگاه دوم خوشبینانه بود و معتقد بودند، خیلی اتفاق جدی نیست، افزود: دقیق ترین و جامع ترین تحلیل را رهبری در شش سخنرانی و یک پیام عنوان کردند که در تحلیل متقنی فرمودند این افراد یا خائن یا جاهل یا غافل هستد که تکلیف خائنان مشخص است و درباره دو گروه دیگر ماموریت دادند روی حوزه ای که بارها تاکید کرده بودند؛ جهاد تبیین.
 
جلالی در ادامه سخنانش بیان کرد: علت این اتفاقات از نظر من این بود که به حرف مقام معظم رهبری گوش نمی دهیم؛ ایشان سال ها شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و بعدتر جنگ شناختی را مطرح کردند و ما هیچکدام را جدی نگرفتیم و در حوادث اخیر بستری که در کف خیابان ها ساماندهی می کرد، فضای مجازی بود.
 
معاون استاندار کرمان با اشاره به تعبیر لجمن(لبه جلویی منطقه نبرد) در ادبیات نظامی گفت: لجمن در فضای مجازی، حوزه تولید محتواست و امروز در فضای مجازی حرف اول را تولید محتوا می زند.
 
وی تصریح کرد: اهمیت فضای مجازی در دکترین رهبر معظم انقلاب مشخص است و ایشان فرمودند فضای مجازی شده قتلگاه جوانان و نوجوانان و من از هر چه بگذرم از فضای مجازی نمی گذرم.
 
جلالی در ادامه بیان کرد: چهار اندیشکده در امریکا سندی در دوران ریاست جمهور ترامپ منتشر کردند که باید پنج لایه پنهان قدرت جمهوری اسلامی حذف شود و این لایه ها، جنگ نیابتی، قدرت موشکی، فضای مجازی و ... بود و می گویند ایرانی ها ارتش سایبری ندارند و چیزی به عنوان کنشگر دارند که باید این ها را حذف کنیم.
 
وی تصریح کرد: آنها می گویند باید توجه ویژه ای به حوزه جنگ نرم داشته باشیم و امروز قدرت راهبردیِ یک تولیدکننده محتوا به اندازه یک موشک بالستیک برای امریکاست لذا نگاه مقام معظم رهبری به فضای مجازی این است و ایشان نگاه تمدنی به فضای مجازی دارند.
 
معاون استاندار کرمان گفت: دکترین عملیات و دفاع ما، باید دفاع متقارن باشد یعنی زمین و قاعده؛ وقتی این دو مال ما باشد می شود عملیات متقارن مثبت، وقتی زمین مال دشمن باشد و قاعده دست ما می شود نامتقارن مثبت. فاجعه زمانی است که در زمین خودمان با قاعده دشمن بازی کنیم و می شود عملیات نامتقارن منفی.
 
وی اظهار کرد: امروز در جبهه انقلاب دعوا داریم که در اینستاگرام و توئیتر باشیم و عمل کنیم یا نه؟ اینکه در زمین دشمن با قاعده خودمان عمل کنیم. هنر امام این بود زمین و قاعده را خودش تعریف می کرد و جبهه مقاومت یعنی این.
 
جلالی با تاکید بر اینکه باید در فضای مجازی اثرگذار باشیم نه اثربپذیر، افزود: این مسائل آموزش می خواهد. اثرگذاری زمانی است که کسانی به بستر بیایند که رزم و جنگ بلد باشند.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان با بیان اینکه باید از پیام رسان های داخلی حمایت کنیم، گفت: اما کسی که می خواهد دکترین مقاومت را تبلیغ کند، باید بستر کارش تمام ابزارها باشد.
 
وی افزود: مقام معظم رهبری درباره عدم موفقیت کار فرهنگی می فرمایند دو عنصر هنر و ابتکار نیست؛ در حالی که ممکن است با زبان هنر یک پوستر کاری را بکند که صدها مقاله نمی کند و باید در عرصه تکنیک این دو عنصر چاشنی کار باشد.
 
جلالی خطاب به حضار بیان کرد: کار شما در سطح راهبردی، در ایجاد قدرت نرم برای جمهوری اسلامی خیلی ارزشمند است و تاکتیک نیز باید بر مبنای قواعد خودمان باشد. فعلا زمین دست آنهاست و باید در این زمین ها کنشگری کنیم.
 
وی با اشاره به فرا رسیدن دهه فجر اظهار کرد: سال ها رهبری فرمودند کارنامه سیاه پهلوی را به رخش بکشید، یعنی آقا می فرمایند آفندی عمل کنیم. 
 .سرهنگ‌ محمد راستی، مدیر فضای مجازی و حفظ و نشر آثار دفاع مقدس کشور در این جشنواره گفت: پوستر فراخوان این جشنواره در ۵ محور منتشر و هفت هزار و ۲۸ اثر در سطح ملی به جشنواره به دبیرخانه ارسال شد که ۱۳ اثر رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند و پنج اثر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.
 
وی از برگزاری پنجمین دوره این جشنواره تا پایان هفته دفاع مقدس سال آینده خبر داد و گفت: اگرچه در بعضی از حوزه‌ها مانند نماهنگ و پویانمایی آثار با کیفیتی به جشنواره ارسال شد اما در حوزه‌هایی مانند اپلیکیشن‌، پادکست و اینفوگرافی نیازمند تلاش بیشتر و تولید آثار با کیفیت‌تر هستیم.
 
سرهنگ راستی با بیان اینکه زمان آن رسیده علاوه‌ بر کمیت به کیفیت آثار تولید شده نیز توجه کنیم، گفت: دشمنان ما در بالاترین سطح کیفیت در حال تولید محتوا هستند و اگر بخواهیم در این نبرد مقدس در فضای مجازی پیروز شویم باید آثار با کیفیت‌تری تولید کنیم و این امر نیازمند تلاش بیشتر است.
 
گفتنی است؛ آیین پایانی چهارمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی به میزبانی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان و با حمایت شرکت گل گهر سیرجان در شهر سیرجان برگزار شد.


منبع : فرمانداری سیرجان
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲