مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۱۰/۰۳

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری سیرجان گفت:

از ظرفیت های شهرستان در جهت ساماندهی امور جوانان و ازدواج آسان استفاده شود

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری سیرجان گفت:از ظرفیت های شهرستان در جهت ساماندهی امور جوانان و ازدواج آسان استفاده شود

 اولین جلسه ساماندهی امور ازدواج جوانان با موضوع تشکیل کمیته سامان ازدواج در محل فرمانداری، با حضور جمعی از روئسای ادارات شهرستان و نمایندگان ایشان برگزار شد.

 در این جلسه رضوی؛ معاون اجتماعی فرمانداری سیرجان با اشاره به این‌که بسیاری از جوانان شهرستان به دلیل هزینه‌های بالای ازدواج و مشکل مسکن و شغل، برنامه‌ای برای ازدواج ندارند، گفت:  اجرایی شدن بخشنامه دولت در خصوص ساماندهی مشکلات جوانان در امر ازدواج، تکلیف مسئولان شهرستانی است باید از ظرفیت های شهرستان در جهت ساماندهی امور جوانان و ازدواج آسان استفاده شود

در ادامه رئیس اداره ورزش و جوانان گفت: البته پیگیری اصلی ما جهت تشکیل و راه‌اندازی ستاد ساماندهی امور جوانان بود؛ زیرا مشکلات ایشان به بحث ازدواج ختم نمی‌گردد.

 ناصر گل‌محمدی در ادامه افزود: در بحث رفع مشکلات جوانان و در مقوله ازدواج، نه تنها اداره ورزش و جوانان به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد که حتی با مشارکت تمام دستگاه‌های دولتی نیز همچنان کار، سخت و دشوار خواهد بود. جوانان در مقابل کوهی از مشکلات قرار دارند و در این بحث، جز هم‌افزایی و مشارکت تمام قد دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی، نیاز فراوانی به فرهنگ‌سازی گسترده، مستمر و عمیق داریم.

 رئیس اداره راه و شهرسازی نیز گفت: ما در شهرهای سیرجان و نجف‌شهر با کمبود زمین مواجه هستیم.اما آمادگی داریم در صورت ایجاد تعامل، با ستاد ساماندهی امور ازدواج جوانان همکاری نماییم‌.

همچنین آقاخانی؛ رئیس اداره کار سیرجان گفت: بزرگ‌ترین مشکل ما توجه نکردن به بحث مهارت‌افزایی در میان جوانان شهرستان است. جوانان ما به ادامه تحصیل تمایل دارند اما به توجه به صنعتی و معدنی بودن شهرستان سیرجان به راننده تراک بیش از فوق‌لیسانس نیاز داریم. همچنین در شهرستان دچار کمبود نیروهای خدماتی و متخصصان مکانیک، برق، کار در ارتفاع و... هستیم.

رئیس کمیته امداد هم از اعلام آمادگی جهت اختصاص جهیزیه شامل ۱۴ قلم کالای اساسی زیر قیمت بازار، در صورت درخواست و معرفی توسط ادارات مرتبط و اختصاص وام اشتغالزایی خبر داد. 

معضل نبود خوابگاه‌های متاهلی دانشجویی در سیرجان با توجه به این‌که ازدواج‌های دانشجویی آمار باثبات‌ترین ازدواج‌ها را در اختیار دارند، از دیگر نکات مطرح شده توسط رئیس دانشگاه صنعتی سیرجان بود.


منبع : فرمانداری سیرجان
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار