مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۱۱/۲۳

در چهارمین روز از ایام ا... دهه فجر و با حضور مسئولان کشوری و استانی؛

طرح‌های کشاورزی، عمرانی و فرهنگی شهرستان سیرجان به بهره برداری رسید

در چهارمین روز از ایام ا... دهه فجر و با حضور مسئولان کشوری و استانی؛
طرح‌های کشاورزی، عمرانی و فرهنگی شهرستان سیرجان به بهره برداری رسید

طرح های حوزه جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور؛ مدیرکل جهاد کشاورزی استان، مدیرکل منابع طبیعی استان، سرپرست فرمانداری سیرجان و جمعی از مسئولان شهرستان در چهارمین روز از دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان، طرح آب رسانی حوزه آبخیز پلنگی، ۶۷ بند سنگ ملاتی و خشکه چین با اعتباری بالغ بر هزار و ۹۰۰ میلیون تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسید و از طرح های مرتع داری چاه دراز و طرح تولید علوفه هیدروپونیک بازدید به عمل آمد.
سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان در خصوص طرح افتتاح فاز دوم ذخیره نذورات در حوزه گل گهر گفت: فاز دوم ذخیره نزولات شرکت گل گهر با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در سیرجان به بهره برداری رسید. این طرح آب های زیرزمینی گوراب های منطقه را به روش تغذیه مصنوعی حفاظت می کند. وی افزود: ۸ هزار گوراب به متراژ ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار در این منطقه موجود است که در سه سال گذشته ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب آب را به واسطه آن وارد آبخان کرده‌ایم. همچنین در ادامه این طرح ۱۴۰ هزار بذر بادام کوهی به منظور حفاظت از محیط زیست در منطقه گل گهر در زمین کاشته شد.
در دیگر برنامه ای که به مناسبت ایام ا... دهه فجر در سیرجان اجرا شد مدارس خیرساز مولانا ۱۶، گام، گهر زمین، انصار، آرمان گهر با اعتبار جمعا ۷۲ هزار میلیون ریال و استخر فرهنگیان با اعتبار ۴۰ هزار میلیون ریال با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان به بهره‌برداری رسید و کلنگ احداث مدارس خیرساز زنده یاد گویینی و زنده یاد سیوند به زمین زده شد. این مدارس در سال آتی مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

@farmandarisirjan


منبع : فرمانداری سیرجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲