مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۷/۱۵

سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان پس از بازدید از کاروانسرای هماشهر:

حفظ اماکن تاریخی و میراث فرهنگی، حفظ هویت ماست 
سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان در ادامه بازدیدهای خود از هماشهر از باغ وحش فعال در این منطقه بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات آن قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان، در این بازدید سرپرست فرمانداری از تمامی بخش ها و قسمت های باغ وحش مذکور بازدید کرده و از شرایط نگهداری حیوانات در آن گلایه کرد. وی درخصوص رفع مشکلات آب و برق این مجموعه نیز تصمیم گیری هایی انجام داد. در این بازدید مقرر گردید اداره آب روستایی هر هفته دو دستگاه تانکر آب را به صورت رایگان در اختیار مسئول باغ وحش قرار دهد تا زمانی که مشکل آب این مجموعه با احداث مخزن آب پاریز رفع گردد که به دلیل هزینه انتقال آب و برق و پمپاژ آن از پاریز ممکن است این مقوله کمی زمانبر باشد. همچنین در خصوص برق این مجموعه مقرر گردید یکی از شرکت های معدنی مبلغی را در نظر گرفته و بقیه هزینه نیز توسط مالک مجموعه باغ وحش پرداخت گردد.
در ادامه بازدیدهای سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان، محمود آبادی از کاروانسرای قدیمی هماشهر بازدید کرد و در این بازدید نیز مقرر گردید شهرداری هماشهر پیگیری مرمت این مجموعه تاریخی را انجام دهد و این مجموعه به بخش خصوصی واگذار گردد.
به گفته شهردار هماشهر سرمایه گذاری این طرح به منظور مرمت آماده همکاری است تا با مبلغ حدود ۱۰۰ میلیون تومان طرح احیای کاروانسرای هماشهر را آغاز نماید.
محمودآبادی در حاشیه این بازدید بر حفظ و نگهداری میراث فرهنگی و اماکن تاریخی تاکید کرد.
 
@farmandarisirjan
 


منبع : فرمانداری سیرجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲