مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۷/۱۵

سرپرست فرمانداری سیرجان در بازدید از کمپ ترک اعتیاد هماشهر:

اراده قوی اعضای این کمپ، برای رهایی از اعتیاد ستودنی است 
سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان ظهر امروز به همراه جمعی از مسئولان از کمپ ترک اعتیاد عاشقان آزادی هماشهر بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان، وی در این بازدید از وضعیت کمپ مذکور دیدن کرد و در حاشیه آن گفت: یکی از بهترین روش هایی که در ترک اعتیاد در دنیا جواب داده است استفاده از روش NA است. این روش اراده انسان ها را قوی می کند و قدم به قدم همراه انسان است و او را تا مرز پاکی از مواد مخدر پیش می برد. تجربه ثابت کرده است روش های ترک اعتیاد با استفاده از قرص و دارو فقط پیدا کردن جایگزین برای مواد مخدر است و تاثیر آن دائمی نیست.
وی افزود: زمانی که فردی وارد کمپ ترک اعتیاد می شود با اختیار و اراده خود به این محل پا می گذارد. این بدان معناست که فرد گوهر وجودی خود را کشف کرده و هر کس این کشف را در وجود خود انجام دهد هرگز اجازه نمی دهد وجودش مجدد آلوده اعتیاد شود. سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان در ادامه گفت: فرد عاقل کسی است که منافع کوتاه مدت خود را فدای منافع بلندمدت نمی‌کند و افرادی که به دنبال منافع کوتاه مدت باشند دچار اعتیاد و لذت های کوتاه مدت مواد خواهند شد.
محمود آبادی در حاشیه این بازدید مشکلات موجود در کمپ را بررسی و برای رفع آنها راهکارهایی ارائه داد. وی همچنین خاطر نشان کرد: کمپ مذکور با ظرفیت ۳۰ نفر در حال فعالیت است و یکی از مهم ترین مشکلات آن نبود گاز است که در این بازدید مقرر گردید طی دو هفته آینده مسئولان گاز هماشهر عملیات گازرسانی به این کمپین را انجام داده و مبلغ حدود ۱۵ میلیون برای نصب آن آن از سوی فرمانداری و از طریق شرکت‌های معدنی تهیه می گردد. همچنین مقرر گردید در جلسه کمپ ماده ۱۶ که در محل فرمانداری برگزار میگردد مدیران و مسئولان این کمپ حضور داشته باشند تا در خصوص واگذاری یک زمین برای احداث محل جدید کمپ تصمیم گیری شود. محمود آبادی در گفتگو با یکی از اعضای ترک کننده خاطرنشان کرد: امروز تنها به این دلیل از کمپ بازدید کردیم که به شما آفرین و خدا قوت بگوییم. اراده و همت شما ستودنی است. وی افزود: دید ما نسبت به افرادی که برای ترک اعتیاد اقدام کردند کاملا متفاوت است. این اقدام آنها نشان می دهد که افراد بسیار قوی هستند و می توانند با مشکل اعتیاد مبارزه کنند. سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان افزود: اعتیاد یکی از ویژگی های درونی هر فردی است. ما انسان ها به همه چیز اعتیاد داریم، به خوردن، خوابیدن و... همه اینها اعتیاد است. اما بعضی از اعتیاد ها از جمله اعتیاد به مواد مخدر مضر هستند و باعث می شوند زندگی فرد تحت تاثیر قرار بگیرد. وابستگی بد است خصوصاً اگر وابستگی به عوامل مضری همچون مواد مخدر باشد.
 
@farmandarisirjan
 


منبع : فرمانداری سیرجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲