مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
قائم مقام وزیر صنعت, معدن و تجارت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی:تمام طرح های اقتصاد مقاومتی ساماندهی می شوند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰

قائم مقام وزیر صنعت, معدن و تجارت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی:تمام طرح های اقتصاد مقاومتی ساماندهی می شوند.

روز گذشته سیرجان میزبان قائم مقام صنعت, معدن و تجارت, رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مسئولین ارشد استان و شهرستان بود. این سفر که به منظور رفع موانع و مشکلات طرح های اقتصاد مقاومتی شهرستان سیرجان شکل گرفته بود با صرف صبحانه کاری در منطقه ویژه اقتصادی آغاز و با بازدید حاضرین از کارخانه گلدیران منطقه ویژه ادامه پیدا کرد.                         
پس از آن مهمانان ویژه این سفر در کارگروه رونق تولید استان کرمان که در سالن کنفرانس شرکت گلدیران برگزار می شد شرکت کردند. در ابتدای این کارگروه دکتر مکی آبادی فرماندار ویژه سیرجان طرح مثلث توسعه را از اقدامات بجا و شایسته استاندار کرمان نامید و گفت: مثلث توسعه هماهنگی بین عناصر تاثیرگذار در بخش توسعه و تولید است و بایستی از آن در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی به نحو احسن بهره برد.                          
حسینی سرپرست اداره کل صنعت, معدن و تجارت استان طرح های اقتصاد مقاومتی ارائه شده به استان را لازم الاجرا دانست و گفت: برخی مشکلات بر سر راه این طرح ها وجود دارد که ما را در پرداخت تسهیلات به آنها محدود می کند. در صدد رفع این مشکلات هستیم تا بتوانیم صد و چهل میلیارد تومان تسهیلات به این طرح ها اختصاص دهیم. وی افزود: با پرداخت این تسهیلات رتبه استان کرمان در رونق تولید در سطح کشور بالا خواهد رفت.                      
در ادامه نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در صحبت های خود وضعیت فعلی را بهترین دوران تاریخی استان کرمان عنوان کرد که به همت مسئولین و تلاش های مداوم آنان حاصل شده است.
همچنین مهندس فتوت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی استانداری کرمان با تاکید بر حضور موثر بخش خصوصی در رونق توسعه اقتصادی استان گفت: طرح بسیار خوبی که در استان کرمان مطرح شده, تقسیم بندی استان به هشت منطقه اقتصاد مقاومتی بود که موجب شد هر منطقه بعنوان یک پایگاه اقتصاد مقاومتی فعالیت خود را در این خصوص آغاز نماید.                                       
وی از کاهش رتبه استان در رفع موانع تولید خبر داد و گفت: کاهش این رتبه بعلت ازدیاد طرح هایی بود که در زمینه اقتصاد مقاومتی به دست ما رسید و قطعا ساماندهی تک تک آنها پروسه ای زمان بر و با صرف اعتبار بالاست که امیدواریم بزودی به این طرح ها رسیدگی و با رفع موانع آنها رتبه استان در سطح کشور جابجا شود.
نمایندگان بخش خصوصی نیز در این کارگروه به بیان مشکلات موجود پرداخته و از موانعی که سد راه فعالیت بخش خصوصی. در اجرای موجود می شوند سخن گفتند.                                     
پس از آن اکبریان رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس عزم دولت, مجلس و تاکید مقام معظم رهبری را بر اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با تمام مشکلاتی که پیش رو داشته و داریم باید همچنان با اراده قوی در این راستا گام برداشته و با همراهی مسئولین بویژه در استان کرمان به اهداف اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشانیم.                            
همچنین رحمانی قائم مقام وزیر صنعت, معدن و تجارت در بخشی از سخنان خود از عملکرد راضی کننده طرح رونق تولید در کشور خبر داد و گفت: قرار بود امسال هفت هزار و پانصد واحد کوچک و متوسط با اعتبار شانزده هزار میلیارد تومان فعال شود در حالی که تاکنون به نوزده هزار و هفتصد و نود و شش واحد اعتبار پرداخت کرده ایم که رقم بسیار بالاتری نسبت به هفت هزار و پانصد واحد است. وی علت افزایش چشمگیر این رقم را اضافه شدن واحدهای خرد کشاورزی به واحدهای صنعتی و دریافت اعتبار عنوان کرد.                                         
رحمانی تصریح کرد: ثبت نام طرح های اقتصاد مقاومتی تا شش ماهه نخست سال صورت پذیرفته است اما رسیدگی به تک تک این پرونده ها بصورت جاری ادامه دارد و ما تا آخرین پرونده به آنها رسیدگی خواهیم کرد حتی اگر به سال بعد موکول گردد.                            
پس از پایان کارگروه رفع موانع تولید استان, قائم مقام وزیر صنعت, معدن و تجارت و هیات همراه با حضور در مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر از کارخانه های فعال این مجتمع بازدید کردند.                               
بخش پایانی برنامه های سفر هیات مجلس و قائم مقام وزیر صنعت, معدن و تجارت اختصاص داشت به جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی منطقه هفت استان کرمان که در سالن کنفرانس سایت مجتمع گل گهر برگزار شد.                            
در این جلسه ابتدا تقی زاده مدیرعامل شرکت گل گهر گزارش عملکرد نه ماهه سال جاری این شرکت را ارائه نمود و مس از آن هریک از مدعوین در ادامه صحبت های خود در جلسه کارگروه رفع موانع تولید به ایراد سخن پرداختند.                            
رحمانی در بخشی از سخنان خود از تولید پنجاه و پنج میلیون تن فولاد در چشم انداز آینده وزارت صنعت, معدن و تجارت خبر داد و افزود: صادرات و فناوری دو بال برای پرواز صنعت هستند که اگر به آنها بها داده شود هر صنعتی در هر شرایطی می تواند به رشد چشمگیری دست یابد. اگر واحدهای صنعتی ما نیز بخواهند در عرصه باقی بمانند و فعالیت کنند باید به این دو بال مجهز شوند.                                  
قائم مقام وزیر صنعت, معدن و تجارت همچنین از طرح بسیار خوب منطقه بندی استان کرمان به پایگاههای هشت گانه اقتصاد مقاومتی ابراز خرسندی کرد و گفت: این طرح بسیار مناسب و خلاقانه است بنحوی که می توان آن را به کل کشور تعمیم داد و از آن در اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی در دیگر استان های کشور نیز بهره برد.                            
در پایان سند تفاهمنامه همکاری شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با اداره آب و فاضلاب استان به منظور اجرای پروژه فاضلاب شهرستان سیرجان توسط این شرکت در حضور اعضا امضا شد


منبع : فرمانداری سیرجان
بازدید : ۱۰۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲