مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
سهم 30 درصدی سیرجان از استان
۱۳۹۵/۱۰/۰۴

سهم ۳۰ درصدی سیرجان از استان

در ادامه سفر نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان به سیرجان جلسه ی کمیته برنامه ریزی با حضور فرماندار ویژه سیرجان و مدیران ارشد شهرستان تشکیل شد.
منصور مکی آبادی فرماندار ویژه سیرجان ضمن قدردانی از حضور آقای شیخ اسدی و معاونان ایشان در سیرجان کمبود بودجه را یک مشکل سراسری دانست و گفت: شروع به کار دولت تدبیر و امید با تحریم ها و کاهش قیمت نفت همراه بوده است ولی با این حال اقدامات خوبی در این دولت صورت گرفته است و ما شاهد همت مدیران در سطح شهرستان بوده ایم و امروزه  تخصیص 30% از اعتبارات استان کرمان به شهرستان سیرجان و 65% واگذاری زمین در شهرک های صنعتی استان متعلق به سیرجان است.
وی در ادامه گفت: کلیه مدیران باید گزارشی از نحوه  استفاده از بودجه ای که به آنها تعلق گرفته ارائه دهند.
شیخ اسدی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان یکی از علت های مهم کمبود نقدینگی را تحریم ها دانست و گفت دولت برای حل این مشکل  طرح استفاده از اسناد خزانه اسلامی را ارائه داده که از این طریق زمان دریافت وجوهات برای پیمانکاران بسیار سریع تر است و فقط نیاز به فرهنگ سازی دارند.
وی ادامه داد : یکی از دغدغه های فرمانداران دریافت سهم شهرستان از اسناد خزانه اسلامی است که این مهم با ایجاد اعتماد و انگیزه در پیمانکاران مرتفع می شود.
در ادامه وحیدی معاون بودجه سازمان برنامه ریزی و بودجه استان از میزان رشد 6/14% اعتبارات استان در سال آینده خبر داد و گفت: در کل فقط 13% بودجه کشور صرف پروژه های عمرانی می شود که بسیار کم است ولی بعضی از پروژ ه ها قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند و می توانند با نظارت دولت به انجام برسند.
در پایان جلسه مدیران شهرستان پرسش های خود را در رابطه با نحوه جذب بودجه در شهرستان مطرح کردند.
 


منبع : فرمانداری سیرجان
بازدید : ۱۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲