مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
پایلوت اقتصاد مقاومتی تنها یک اسم نیست
۱۳۹۵/۱۰/۰۴

پایلوت اقتصاد مقاومتی تنها یک اسم نیست

جلسه ستاد سرمایه گذاری صبح امروز با حضور مکی آبادی فرماندار ویژه ، شیخ اسدی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان و جمعی از مسئولان شهرستان  در محل فرمانداری ویژه سیرجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان ، در این جلسه که با هدف بررسی طرح های در دست اجرا در شهرستان و سرمایه گذاری در این طرح ها برگزار شد. فرماندار ویژه سیرجان با اشاره به زر خیز بودن منطقه سیرجان و وجود امکانات مناسب جهت سرمایه گذاری در این شهرستان گفت: خداوند نعمت های زیادی در این خطه حاصلخیز قرار داده است که باید از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کرد. توان سرمایه گذار را باید ارج نهاد و موانع سر راه را جهت استفاده از این توان سرمایه گذاران مرتفع کرد.
وی افزود: اکنون که در شرایط سخت اقتصادی قرار داریم بایستی طرح های مثلث توسعه را جامه عمل بپوشانیم و با جهت مند کردن نیت خیر سرمایه گذاران  و همکاری با آنان زمینه را برای خروج از رکود واحد های صنعتی و اقتصادی و ایجاد اشتغال فراهم نماییم. طرح مثلث توسعه ( که از ابتکارات خوب آقای رزم حسینی استاندار کرمان است) راهکاری برای رفع موانع سرمایه گذاران است که بسیار موفق عمل کرده استو از 23 طرح تعریف شده در قالب توسعه شهری 17 پروژه در شهرستان انجام شده است، با اینکه در جذب تسهیلات در استان رتبه دوم را داریم باز راضی نستیم.
منصور مکی آبادی ادامه داد : 33 پروژه  اقتصاد مقاومتی  در سطح ملی تعریف شده اند و از 3 پروژه متعلق به استان 2تا از آنها سهم شهرستان شده است.
همچنین شیخ اسدی در بخشی از سخنان خود با اشاره به فضای خوب همکاری در زمینه سرمایه گذاری در شهرستان سیرجان گفت: دیدن اینگونه فضاهای صمیمانه درشهری چون سیرجان انگیزه مسئولین را برای فراهم کردن شرایط مطلوب سرمایه گذاری بیشتر می کند. ما سعی میکنیم در آن بخش از اختیاراتی که در حوزه ما هست نهایت همکاری را داشته باشیم.
وی افزود: استان کرمان بعنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور مطرح شد و بایستی اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی کلمه عملی سازیم نه اینکه این اسم را یدک بکشیم. اکنون تمامی تلاش دولت انجام کار در حوزه اقتصادی است که امیدواریم به ثمر بنشیند.
معاونت امور اقتصادی و دارایی استان در ادامه تصریح کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی چند مورد برای استان در نظر گرفتیم . از سرمایه گذاران می خواهیم که اطلاعات خود را ثبت کنند تا از حالت سرمایه گذار غیر پوششی خارج گردند.
گفتنی است در این جلسه راهکارهای جذب سرمایه گذاران توانمند، حمایت و هدایت آنان و بهره گیری از توان طرح های ارائه شده در زمینه اقتصاد مقاومتی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.


منبع : فرمانداری سیرجان
بازدید : ۱۱۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲