مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
فرماندار ویژه سیرجان در کارگروه میراث فرهنگی عنوان کرد: برای طرح های میراث فرهنگی دولت در کنار ملت است
۱۳۹۵/۰۹/۳۰

فرماندار ویژه سیرجان در کارگروه میراث فرهنگی عنوان کرد: برای طرح های میراث فرهنگی دولت در کنار ملت است

جلسه کارگروه میراث فرهنگی پیرامون اقدامات صورت گرفته در شهرستان سیرجان با حضور آقایان وفایی مدیر کل اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، منصور مکی آبادی فرماندار ویژه سیرجان ، منصوری مقدم فرمانده آمادگاه ناوگان جنوب نداجا سیرجان، صادقی معاون شهرداری سیرجان ، جعفر قلی خانی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان ، جعفری رییس اداره اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی سیرجان ، عماد بخشدار مرکزی ، زند اقطاعی بخشدار گلستان ، بیگمرادی بخشدار بلورد و فعالین و خیرین این عرصه آقایان زیدآبادی ، توکلی، استوار و حسینی در اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان در ابتدای جلسه منصور مکی آبادی فرماندار ویژه سیرجان، انتصاب نبی الله جعفری را بعنوان ریاست اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی سیرجان یک گام موثر در جهت اهداف تعریف شده در این حوزه دانست و گفت: توجه به آثار تاریخی تنها با تکیه بر بودجه های دولتی کار دشواری است و اگر منتظر دریافت بودجه از طرف دولت باشیم کاری از پیش نمی رود . در این زمینه دولت در کنار ملت ایستاده است و به عنوان یک تسهیل گر موانع را برای ورود خیرین و فعالان مردمی باز می گذارد. از این رو بایستی در زمینه اقدامات میراث فرهنگی در سطح شهرستان از کمک و توان خیرین بصورت ویژه استفاده کرد.
وی در ادامه افزود : در رابطه با میراث فرهنگی نباید شعار داد و اگر سالانه حتی یک کار هم صورت بگیرد کافی است.هدف اصلی در این راستا انجام یک کار عملی و حقیقی است که به سرانجام برسد.
معاون استاندار تصریح کرد: برای تک تک آثار میراث فرهنگی سیرجان معین انتخاب کرده ایم و طرح های مربوط به هر یک را ارائه داده ایم  تا با نظارت اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی  کارها آغاز شود.
همچنین در ادامه محمود وفایی، تشکیل این جلسات را بسیار راهبری و مفید  دانست و گفت: ما باید به گونه ای  عمل کنیم که آیندگان از دوره مدیریت و اقدامات مسئولان شهرستان و مدیران حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به نیکی یاد کنند.
وی افزود: سیرجان از جهت آثار میراثی و مناطق گردشگری و رونق صنایع دستی یک منطقه ممتاز است و خوشبختانه از زمان مدیریت منصور مکی آبادی به عنوان فرماندار سیرجان اتفاقات خوبی رخ داده است. باید قدر این پتانسیل های باالقوه منطقه و توانایی افراد را دانست. از دیدگاه دیگر  یکی از رویکردهای خوبی که در دولت تدبیر و امید به بار نشسته است اجازه ی ورود مردم به بحث میراث فرهنگی است. و از آنجایی که بخش خصوصی مهمترین منبع و پشتیبان دولت در این زمینه است می توان با کمک مردم و بخش خصوصی گم های موثری در حوزه میراث فرهنگی برداشت. وفایی، گلیم سیرجان را نماد صنعتی اقتصادی و تاریخی سیرجان دانست و گفت:100هزار نفر در استان در صنایع دستی مشغول به کارند که نیاز به مدیریت و هدایت دارند.
در ادامه کلیه شرکت کنندگان از باغ فتح آباد کرمان که یکی از موفق ترین اقدامات استاندار کرمان در دوره کاری وی است دیدن کردند.
 


منبع : فرمانداری سیرجان
بازدید : ۲۴۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲