مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
فرماندار ویژه سیرجان در همایش روز حمل و نقل: رانندگان سفیران فرهنگی شهرستان هستند
۱۳۹۵/۰۹/۲۵

فرماندار ویژه سیرجان در همایش روز حمل و نقل: رانندگان سفیران فرهنگی شهرستان هستند

همایش گرامی داشت روز حمل و نقل صبح امروز با حضور فرماندار ویژه سیرجان، شهردار ، اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین و رانندگان ناوگان حمل و نقل شهری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه سیرجان، در این همایش که به مناسبت فرا رسیدن 26 آذر ماه سالروز گرامی داشت ناوگان حمل و نقل عمومی برپا شد ابتدا افشار ریاست سازمان تاکسیرانی سیرجان با اشاره به فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر حضور ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در زمان جنگ و نام گذاری این روز توسط شورای فرهنگ عمومی تحت عنوان روز حمل و نقل گفت: آنچه در مبحث حمل و نقل باید به آن توجه داشت توسعه ناوگان است و از آنجایی که رشد ، تکنولوزی و کیفیت از عوامل تاثیرگذار در توسعه ناوگان می باشد باید بصورت همزمان به این سه عنصر توجه ویژه شود.
وی افزود: شهرستان سیرجان رتبه سوم نوسازی ناوگان در سطح کشور را به خود اختصاص داده است. که این امر حاکی از تلاش مسئولین شهرستان در جهت توسعه و رونق ناوگان حمل و نقل شهری می باشد.
در ادامه برنامه فرماندار ویژه سیرجان ضمن گرامی داشت روز حمل و نقل و تقدیر از زحمت کشان این عرصه گفت: واجب است یاد و خاطره شهدای حمل و نقل را گرامی بذاریم. اهمیت حمل و نقل بر کسی پوشیده نیست و این مهم یکی از ارکان توسعه هر کشوری است. حمل و نقل در زمینه کالا می تواند واسطه بین تولید کننده کالا و مصرف کننده باشد. همچنین می تواند نقش موثری در ساخت و پرورش ذهنیت استفاده کنندگان از حمل و نقل عمومی در زمینه ی جابه جایی مسافر داشته باشد.
وی افزود: اگر حمل و نقل اثر بخش ، بهینه و سنجیده انجام پذیرد  توسعه  پایدار ما هم به خوبی شکل خواهد گرفت و حمل و نقل بویژه نوع جاده ای آن برای شهرستانی مثل سیرجان که شاهراه ارتباطی محسوب می شود می تواند دستمایه توسعه و پیشرفت قرار بگیرد.
معاون استاندار 80% از حمل و نقل جاده ای استان را مربوط به شهرستان سیرجان دانست و گفت: باید به این موضوع مهم اهمیت ویژه ای داد و در راستای توانمند سازی حمل و نقل جاده ای کوشید. کما اینکه مذاکرات اولیه با سرمایه گذاران جهت ایجاد  شرکت تولید کامیون  در سیرجان در همین راستا انجام شده است.
وی رانندگان حمل و نقل درون شهری را سفیران فرهنگی شهرستان نامید و تصریح کرد: منبع فرهنگ غنی شهرستان رانندگانی هستند که روزانه با مسافر در ارتباطند و اگر خوب عمل کنند می توانند فرهنگ و ادب شهرستان را به روشنی به دیگران منتقل کنند.
وی تاکید کرد: بایستی حمل و نقل درون شهری را گسترش داد و زیر ساخت های حمل و نقل عمومی را فراهم کرد. ما باید یک سیستم حمل و نقل کارآمد داشته باشیم و با رعایت نظم ، قانون و کار صادقانه ، مردم را به استفاده از وسایل نقیله عمومی تشویق کنیم. مردم اگر خدمات خوب از ناوگان حمل و نقل دریافت کنند تمایل بیشتری به استفاده از این سیستم نشان خواهند داد.
گفتنی است در ادامه مراسم ، از پیشکسوتان عرصه حمل و نقل ، رانندگان برگزیده و مسئولین امر با حضور فرماندار ویژه سیرجان تقدیر به عمل آمد.


منبع : فرمانداری سیرجان
بازدید : ۱۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲